2016 Avrupa Kupası Nerede Yapılmıştı ?

Kaliteli bir maç yaşamak istiyorsanız elbette ki olduğu yerde yani stat içerisinde izlemek en iyisi. Bu nedenle de Türkiye’nin 15. Avrupa kupası ev sahipliğini kaçırmış olması çok üzücü bir durumdur. Yine de bu yıl Fransa’da yer alan bu lig sayesinde pek çok kaliteli takımın birbiri ile karşılaşmasını izlemek sizlere de büyük bir keyif sunuyor. Her zaman bu lig içerisinde kendi ülkenizi destekleyerek moral verebilir, gururlanabilir, en sevdiğiniz futbolcuları izleyebilirsiniz. 15.si düzenlenen ve her 4 yılda bir hazırlanan bu lig sayesinde Avrupa ülkelerindeki tüm takımları izleme şansınız da oluyor. 2016 avrupa kupası hangi ülkede yapılacak diye sorular sık soruluyor. Bu sorunun cevabı ise Fransa oluyor.

Türkiye İle D Grubu

Öncelikle Türkiye’nin kuraların sonucunda D grubunda olduğunu söylemek gerekiyor. Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve geçen sezonun şampiyonu olan ve 3 kez üst üste şampiyonluğu üzerinde taşıyan İspanya da bu grup içerisinde bulunuyor. Bu nedenle de Türkiye için zorlayıcı bir futbol gelecek anlamına geliyor. 2016 avrupa kupası maçları nerede izleyeceğiz diye sorguluyorsanız maçlar televizyonlardan canlı olarak sizlere sunuluyor. Bu aşamada öncelikle ilk Türkiye maçı Hırvatistan’a karşı oynanacak. Bu 12 Haziran günü ekranlara gelecek. İkinci karşılaşma ise 17 Haziran günü olacak ve İspanya’ya karşı oynanacak. Son karşılaşma da Çek Cumhuriyetine karşı oynanacak ve 21 Haziranda ekranlara gelecek.

Gruplardan Çıkabilmek İçin

Öncelikle bir gruptan çıkabilmek için takımların ya birinci ya da ikinci olması gerekiyor. Bu ilk ikili her türlü bir üst tura geçme hakkına sahiptir. Ama eğer ki 3. Olunduysa o zaman hem gol sayılarına hem de averajlara bakmak zorunluluğu bulunuyor. Yani eğer ki garanti oyun istiyorsanız o zaman iki aşamada kazanmanız gerekiyor. 2016 avrupa kupası ne zaman başlayacak diye merak eden çok fazla futbol sever var. Öncelikle ilk maç ev sahibi Fransa ile Romanya arasında Paris’te oynanacak. Bu maçın tarihi ise 10 Haziran olarak belirlendiği için bu turnuva da 10 Haziranda başlamış oluyor.

Comments are closed.