2016 Avrupa Kupası Nerede?

En heyecanlı geçen turnuvalardan biri olan Avrupa kupası içerisinde pek çok Avrupa ülkesinin yer alması, büyük bir avantajdır. Bu nedenle de insanlar her zaman keyifle izleyecekleri maçları görebiliyor ve bu maçların içerisinde yer alabiliyor. Bu nedenle de insanların bu kupa turnuvasını takip etmek istemesi de bir o kadar normal karşılanan bir durum oluyor. Öncelikle bu yıl ev sahipliği yapan ülke Fransa. Çünkü oylama sonucunda en çok oyu alan aday ülke Fransa’ydı. Bu yıl 15.si düzenlenecek olan turnuva Fransa’nın başkenti olan Paris’te start vermiş oluyor. 2016 avrupa kupası hangi ülkede oynanacak diye soran kişiler için verilebilecek cevap Fransa’dır.

2016avrupakupasi16

Türkiye’nin Durumu

Öncelikle bu yıl tüm seçimler her yıl olduğu gibi yine kura ile belirlenmektedir. Bu nedenle de kura sonucunda Türkiye Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti ile birlikte D Grubunun içerisindeki yerini almıştır. Öncelikle bu takımlar arasında ilk karşılaşma Türkiye ile Hırvatistan arasında olacak ve 12 Haziranda karşınıza çıkacak. İkinci karşılaşmada Türkiye ile İspanya arasında gerçekleşiyor bu karşılaşmanın tarihi ise 17 Haziran. Son karşılaşma ise Çek Cumhuriyeti ve Türkiye arasında olacak. Bu da 21 Haziran tarihinde karşınıza çıkıyor. Bu karşılaşmaların ardından diğer ülkeler de birbiri ile karşılaşacak ve sonuç olarak en iyi iki takım bir üst tura yükselmiş olacak.

Grup Çıkma

Her bir takımın en büyük gayesi tur atlamak ama eğer ki bunu için yeteri kadar destek görmez ve çaba harcamazsa bu durumun zor bir durum olduğunu söylemek gerekiyor. Bu yıl 24 adet takım 6 tane grup söz konusudur. Yani ilk olarak her bir gruptan 2’şer takım bir üst tura geçiyor ama onun yanında bir de takım 3.lerinin arasından en iyi olan 4 tanesi de bu ikinci aşamaya geçebiliyor. 16 takım bir sonraki aşamada tekrar kuralar ile eşleşmek zorunda kalıyor. 2016 avrupa kupası ne zaman başlıyor biliyor musunuz? 10 Haziran günü Paris’te ilk karşılaşmayı görebileceksiniz, Fransa ile Romanya arasında oynanacak.

Comments are closed.